Stok Muhasebe Kodları Bağlantılarını Kontrol Etme

0
0

Öncelikle böyle bir hizmeti düşündüğünüz için sizlerden Allah Razı Olsun Çok Teşşekkür Ederiz. Sizlere sıkıntımızdan bahsedeyim Logo GO 3 ürünü kullanmaktayız Stok Muhasebe Kodlarını Tek Tek Elle Girmek Durumunda Kaldık Ayrı Konu da Bu Malzeme Muhasebe Kodlarına Kullanıcı Bazlı Topluca Güncelleme Özelliği Koymamaları Ayrı Bir Handikap. Veya Biz Yerini Bilmiyoruz. Şimdi Yapmak İstediğimiz Stok Kodlarına Göre Excel e veya Rapor Olarak Alınıp Girilen Muhasebe Kodlarını Kontrol Etmek Lakin Excel e Stok Raporu Aldığımız da Bu Kodlar Ayrıca Gözükmüyor Sadece – Stok Adı – Stok Kodu – Birim – Tutar – Miktar – Gibi Ana Başlıklar Gelmekte Tanımlanan Diğer Muhasebe Kodları Gelmemekte Bu Durumda Stok Kartlarına Girip Verilen Muhasebe Kodlarını Tek Tek Kontrol Etmemiz Gerekecek Topluca Liste Alınarak Kontrol Etmenin Daha Kolay Bir Yolu Yok Mu? Bilgilendirirseniz. Seviniriz Saygılarımla, Ayrıca Sitenize “ASK QUESTION” Bölümünden Fotoğraf Gönderme Özelliği De Eklerseniz Seviniriz. Başarılarınız Devamını Dileriz…

  • You must to post comments
0
0

Allah sizlerden de razı olsun. Umarım bir faydamız dokunur. Öncelikle şunu söyleyelim malzeme kartlarında muhasebe kodu verilirken yaygın olarak kullanılan yöntem muhasebe bağlantı kodlarının kullanılmasıdır. Muhasebe bağlantı kodlarının kullanılması şu halde mantıklı olabilir; örneğin malzemeleri 15-20 gruba ayırdık. Her grup için muhasebe hesap planında alım, satış, iade, satılan malın maliyeti gibi muhasebe hesaplarını açtık. Her bir malzeme grubu için bir muhasebe bağlantı kodu tanımlaması yapılır. Aşağıdaki şemayı inceleyelim;
malzememuhasebebaglantikodu

Muhasebe bağlantı kodları Muhasebe / Ana Kayıtlar / Muhasebe Bağlantı Kodları ndan tanımlanır.

Eğer malzeme kartlarına muhasebe kodu tanımlama ihtiyacımız varsa; mevcut logo standardında her bir malzeme kartı için tek tek alış, satış, iade, smm gibi muhasebe kodları girilmelidir, maalesef böyle bir handikap söz konusudur. Lakin burada şöyle bir kolaylık sağlayabiliyoruz. Siz aşağıdaki formatta bir Excel dosyası hazırlarsanız, biz bu Excel dosyasına istinaden toplu bir şekilde muhasebe kodlarının ilgili malzeme kartlarına seçilmesini sağlayabiliriz.

malzememuhasebebaglantikodu2

 

Son olarak asıl sorunuza gelirsek; iki şekilde çözüm sunulabilir. Birincisi logo içinde aldığınız rapora tanımlı alan ekleyerek istenilen muhasebe kodlarının gelmesi sağlanır. Böylelikle Excel’e aktardığınızda muhasebe hesap kodlarını göreceksiniz. İkincisi ise Excel’de dinamik bir rapor hazırlanır. İkinci metot daha hızlı ve pratik olacaktır. Hazırlanan raporu indirmek için lütfen aşağıdaki linki kullanınız. Raporu indirdikten sonra veri tabanı bağlantı ayarları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

https://www.logokullaniyorum.com/download/malzeme-muhasebe-kodlari-raporu/

Sitemiz için bildirmiş olduğunuz kıymetli önerilerinizi dikkate alıp geliştirmeye çalışacağız inşallah. Bunun için teşekkür ediyoruz. Faydalı olmasını temenni eder, hayırlı işler dileriz.

 

  • You must to post comments
Showing 1 result
Your Answer

Please first to submit.