Teknik Destek

Otomatik Fiyat Oluşturma

posted by Logo 26/08/2019
Alış Fiyatlarının Değiştikçe Özel Satış Fiyatlarınızda Otomatik Değişsin

Ticaretini yapmakta olduğumuz malların belli aralıklar ile alış fiyatları değişmektedir. Ve alış fiyatları değiştikçe ister istemez satış fiyatlarının da değişmesi gerekecektir.

Örneğin; Sütaş Beyaz Peyniri 10 TL alıyordunuz ve bunun üzerine %10 koyarak ABC firmasına satıyordunuz. Lakin bu alış fiyatınız anlaşma gereği 12 TL’ye yükseldi. Siz de bu durumda ne yapmalısınız; ABC firmasının satış fiyatını değiştirmelisiniz. Eğer bu şekilde alış fiyatının üzerine belli bir oran koyarak satış fiyatı oluşturma politikanız varsa bu çalışma size uygun olacaktır. Yapılacak bir tanımlamayla alış fiyatı kartını eklediğiniz anda otomatik olarak firmalara özel tanımlı satış fiyatı kartları oluşturulacaktır. Böylelikle her bir ürün için o firmalara özel fiyat kartlarını elle eklemek durumunda kalmayacaksınız.

Bu geliştirme ile hem iş yükünden kurtulacaksınız hem de fiyatlarının değiştirilmesi işlemi unutulmayacaktır; bunu unutmuşuz gibi olumsuz durumlardan kurtulmuş olacaksınız. Bu tanımlama teknik bir geliştirme gerektirir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir