Püf NoktalarTeknik Destek

Logo’da Doküman Yönetimi Kullanımı

posted by Logo 19/07/2019
Logo’da Doküman Yönetimi Kullanımı

Bugün sizlere Logo yazılımda çoğu kullanıcının kullanmadığı belki de farkında bile olmadığı güzel bir özellikten bahsedeceğim. Doküman yönetimi kullanımı. Logoda bir kayıt girerken; bu bir hareket ya da kart girişi olabilir, bu kayıt ile ilişkili önemli olduğunu düşündüğünüz bir dokümanı o kaydın içine ekleme imkanınız vardır. Böylelikle gelecekte o kayıt ile ilgili dokümana ulaşmak istediğiniz zaman; klasör karıştırmak zorunda kalmazsınız. Bu kayıtlar belki bir faturanın aslı belki bir çek belgesi belki de bir cari hesap kartı açma formu olabilir. Gerçekten faydalı bir uygulama diye düşünüyoruz.

Logoda doküman yönetimi girişi yapabilmek için bir takım ayarları da yapmanız gerekecektir. Öncelikle bu ayarların neler olduğunu izah edelim. Logonun sistem yönetimi tarafından Yönetim / Doküman Yönetim Sistemi Bağlantıları kısmına gelmelisiniz. Aşağıdaki görselleri inceleyelim.

dokuman1dokuman2Sonrasında karşınıza çıkan ekranda sağ tuş ekle demelisiniz. Karşınıza gelen ekranda bağlantı tipi kısmından “KETS Doküman Yönetimi” ni seçerek kullanıcı adı ve şifre bilgileri girdikten sonra da listeleme kataloğu kısmına da “DOC” yazarak kaydetmelisiniz. Daha sonra yapmış olduğunuz kaydın üzerindeyken sağ alt tarafta “KETS” butonu çıkacak ona tıklayarak veri tabanı bağlantı bilgilerini girmelisiniz. Aşağıdaki görselleri inceleyelim.dokuman3

 

 

 

 

 

 

 

 

dokuman4Bu işlemler de bittikten sonra kullanıcılar kısmına gelip sağ tuş kullanıcı detayları kısmından “Dok. Yön. Sistemi” alanından “KETS Doküman Yönetimi” ni seçmelisiniz. Aşağıdaki görselleri inceleyelim.dokuman5

Evet sistem yönetimi tarafından yapılması gereken ayarlar bu kadardır. Şimdi Logo ticari sistem tarafına girerek istediğiniz bir kartı ya hareketin içine girip sol alt taraftan doküman butonuna tıklayarak istediğiniz formattaki dokümanı ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselleri inceleyelim.

dokuman6 dokuman7

Bunlarda İlginizi Çekebilir